poniedziałek, 13 lutego 2017
umiejscowienie
Zauważ że cokół mu się zaczyna tam gdzi kończy się okno czyli jak sądzę - podłoga na gotowo.
Zatem ze 2cm parkietu/płytek, potem 7cm wylewki, ze 13 cm styropianu dopiero pod wylewką
Jeżeli faktycznie ma coś, jak na "moim" drugim obrazku, to faktycznie ciepło ucieka. I to nie tylko na zewnątrz, ale i do gruntu. Co zwłaszcza przy wysokich wodach gruntowych, które "zabiorą" ciepło dalej oznacza niepotrzebne straty.nie chodzi o to by go przysypywać tylko obniżyć czyli żeby wylewka znajdowała sie naprzeciw styropianu 20cm, a nie naprzeciw izolacji fundamentu 10 czy 12cm. Czyli wcześniej skończyc izolacje fundamentu i zaczac izolacje scianyTo izolacja cieplna wewnątrz ma się zaczynać tam, gdzie kończy się ściana fundamentowa. Samo lepsze ocieplenie fundamentu to półśrodek.
Trzeba wewnątrz podnieść chudziak na równo ze ścianą fundamentową, na to izolację termiczną i dopiero jastrych.chodzi o to że taka jednostka zewnętrzna szpeci piękną elewacje na pięknym domu. Jednak znalazłem klimatyzacje bez jednostki zewnętrznej jednocześnie pracujące równie skutecznie. Co prawda są droższe (naścienny od 5tyś w górę) ale za to bez jednostki zewnętrznej która do pięknych nie należy. Urządzenie to zwie się monoklimatyzator przeciez to najpaskudniejsze co moze byc i tez ma jednostkę zewnętrzną. Idea klimatyzacji jest taka ze musi brać ciepło/zimno z zewnatrz.Monoklimatyzator nie posiada jednostki zewnętrznej pozatym wyglądem nie różni się od przeciętnego klimatyzatora typu split. Po prostu monoklimatyzator posiada w sobie już to co jednostka zewnętrzna i wewnętrzna klimatyzatora typu split. Jedyne co trzeba zrobić to wiertnicą wykonać 2 otwory średnicy 16-20cm i zakończyć to estetyczną okrągłą kratką w elewacjiNiżej byłby bardziej narażony na deszcz i za dwa lata byłby już żółto-brązowy.
Poza tym klimatyzator nie ma "wyglądać" dla osób postronnych, tylko gwarantować właścicielom domu komfort w takie lato, jak w roku 2015. W te dwa letnie miesiące, ludzie nie mający tego urządzenia, daliby sobie powiesić je nawet na frontowej ścianie, w kolorze sraczkowatym Niżej byłby bardziej narażony na deszcz i za dwa lata byłby już żółto-brązowy.
Poza tym klimatyzator nie ma "wyglądać" dla osób postronnych, tylko gwarantować właścicielom domu komfort w takie lato, jak w roku 2015. W te dwa letnie miesiące, ludzie nie mający tego urządzenia, daliby sobie powiesić je nawet na frontowej ścianie, w kolorze sraczkowatym
Postaw tą klimę tak aby nie było widać. Napewno nie na wysokości 2,5m, tylko gdzieś na dole
Tylko czy nie naruszysz jego pracy. Po co w ogóle zakrywać skoro zabudowa jest większa niż sam klimatyzator?
Uwzględnij że zimą podczas grzania domu zamarznięte skropliny z klimatyzatora potrafią zrobić lodowisko o powierzchni 1-2m2 - musi być klimatyzator na pewnej wysokości aby woda miała gdzie odpływać i zamarzać a latem aby nie ciągneło syfu z ziemi. Dodatkowo taka zabudowa podniesie jego hałas (przepływający wiatr).
Ogólnie to co na zdjeciu pokazano jest moim zdaniem bezcelowe
Inaczej ten radiator (fundament) dalej będzie się nagrzewał od podłogówki i przewodził ciepło. To, że trochę mniej odda do powietrza po ociepleniu - OK. Coś to da.
IMO ważniejsze, to zaizolowanie tak, żeby fundament się nie nagrzewał od wnętrza, a nie izolowanie już ogrzanego fundamentu, żeby nie oddawał ciepła dalej.
Ale przysypując cokół nawet do zera niewiele poprawi - tylko o tyle, o ile ta podsypka zaizoluje.
Więc tak czy inaczej to nie wysokość cokołu jest problemem.
Czyli jeśli wylewka rozpoczyna się 9cm pod parapetem okna to akurat naprzeciw ma cokół z 12 cm ocieplenia zamiast 20cm
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz